fbpx

Sosyal Medya Çalışma Planı

3 yıllık tecrübe ile 6 aşamada sonuca ulaşıyoruz.

Markanıza Özel
Analiz Yaparız
Kampanya
Planlaması
Gönderi Planı
Hazırlanır
Metin ve Grafik
Çalışması
Hashtag
Çalışması
Paylaşım
Planlaması

Sosyal Medya Yönetim Paketleri

Sosyal Medyada Markanıza Özel Çözümler Üretiyoruz!

EN İYİSİNİ SEÇ

Kobi

1.299₺/Aylık
Teklif Al

rağbet gören

Kurumsal

1.999₺ /Aylık
Teklif Al

Premium İş Ortağı

2.250₺ /Aylık
Teklif Al

Sosyal Medya Sayfa Yönetme

İnstagram Facebook

Kobi + Twitter, LinkedIn

Kurumsal+ Youtube, Pinterest

Gönderi Paylaşımı

Hashtag Çalışması

Hikaye Paylaşımı

Video İçerik Paylaşımı

Mesajlara Cevap Verme

Yorumlara Cevap Verme

Google Haritalar Kaydı

Ay Sonu Rapor

7/24 Whatsapp İletişim


Kobi

1.299₺/Aylık
Teklif Al

Kurumsal

1.999₺
/Aylık

Teklif Al

Premium İş Ortağı

2.250₺
/Aylık
Teklif Al

*Sosyal medya yönetim paketleri arasında hizmet farkları vardır.
*Paketler ortalama sosyal medya yönetim hizmeti fiyat aralığını belirtmektedir.
*Hizmet verilecek firmanın ihtiyaçları belirlenir, paketlerden bağımsız hizmet verilebilir.
*Fiyatlar sabit değildir.

Partnerlerimiz

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Sosyal Medyaya Özel Kampanyalar Düzenleyin

Sosyal medya üzerinden size ulaşanlara özel kampanya ve indirimler düzenleyin. Müşteri kitlesi üzerinde ciddi manada olumlu bir etkisi olacaktır. Örneğin; Bu gönderimizi paylaşın indirim kuponunu kazanın gibi sloganlar kullanabilirsiniz.

Aşırı Resmi Dil Kullanmayın

Takipçiler tarafından gönderilen mesajlara cevap verirken veya paylaşım yaparken kullandığınız dil çok önemlidir. Konuşma diliniz çok resmi veya basit olmamalıdır. Bu yüzden yazdığınız cevaplarda oldukça dikkatli olmalısınız. İnsanların seviyesiz olduğunuzu veya çok resmi olduğunuzu düşünmesini istemiyorsanız cana yakın ama orta resmi bir şeklide iletişim kurmalısınız.

Toplumun Hassasiyetlere Saygılı Olun

Yapacağınız veya yaptığınız bir paylaşım kapsayıcı ve kucaklayıcı olmalı. İnsanları din, dil , ırk ve diğer sebeplerle ayırıcı unsurlar içermemeli. Bu yüzden paylaşacağınız gönderiyi tekrar tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

Facebook, Google, Instagram, Youtube Reklamları

Böylece firmanız çok uygun maliyetlerle daha fazla kişiye ulaşmış olur. Daha fazla üye sahibi olmak için insanlar tarafından açılmış ve onbinlerce üyesi olan facebook sayfalarını satın almayın. Bu robotlar tarafından algılanıp firmanızın popülaritesini düşürecektir. Çok yakında yazacağımız başarılı bir facebook reklamı nasıl oluşturulur yazımızı bekleyin.

Büyük video portallarında yer alın

Vimeo, Youtube gibi sitelerde tanıtım videolarınızın bulunması çok önemlidir. İnsanlar ilgi alanlarına giren her türlü yazıyı ve videoyu başka insanlarında görmesini ister. Bu nedenle yayınladığınız videolar sadece ürünlerinizi ve firmanızı tanıtan videolar olursa bu videoların çok fazla yayılma ihtimali olmaz. Ancak sektörünüzle ilgili bir bilgilendirici video yada insanların yararına hazırlanmış bir animasyon insanlar tarafından rağbet görebilir.

İnternet sitenizden hesaplarınıza bağlantı verin.

Kurumsal internet siteniz üzerinden sosyal hesaplarınıza vereceğiniz bağlantılar sayesinde hem arama motorları sosyal hesaplarınızın sizin olduğunu tescil eder , hem de site ziyaretçilerinize sosyal medyada sizi beğenmeleri için bir kapı açmış olursunuz. Sosyal medya ajansı ve danışmanlığı için fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya sayfalarınız güncel olsun

Facebook sayfanızda etkiniklerinizi, firmazın hakkında haberleri, yeni referansları, anketleri güncel olarak yayınlayın. Mesajlarınız ne kadar kalitleli ve görsel olursa o kadar çok paylaşılmaya adaydır. İletilerinizi mutlaka resimle ve bir linkle zenginleştirin.

Takipçilere küçük hediyeler göndererek takipçi artırmak

Örneğin bugün yapılacak çekilişte kazanacak üyemize 1 adet klavye mouse takımı ücretsiz olarak gönderilecektir gibi, interaktif ve heyecan verici insanların sitenize ilginin artmasına sebep olacak çekilişler ve hediyeler verin.

Organik olun fake beğeni ve takipçi satın almayın

İnternetten twitter, facebook, instagram üye takipçisi ve beğenisi pazarlayan firmalardan yada şahıslardan uzak durun. Zira bu takipçiler ölü takipçilerdir ve siteniz için reel bir fayda sağlamaz. Otomatik programlar ile açılmış kullanıcıların sizi beğenmesi ve sonrasında hiç bir aktiviteye sahip olmaması arama motorları tarafından rahatlıkla algılanır. Ve siteniz spamci olarak işaretlenir.

Kullanıcıları rahatsız eden üyeleri engelleyin

Takipçi kitlenizin birbirlerini görebildiği bir platform düşünelim. Bazı üyeler diğer takipçileri taciz veya rahatsız edebilir. bu durumda gelen bildirimleri hemen değerlendirerek problemli takipçiyi engellemelisiniz.

Size uygun bütün mecraları kullanın

Günümüzde sadece twitter yada facebook kullanılmıyor. Bu nedenle instagram ve youtube gibi insanların sıklıkla ziyaret ederek etkileşime girdikleri alanlarda profillerinizi oluşturun. Ve hatta bu hesapları yönetmesi için bir sosyal medya danışmanı ile anlaşın. Böylece daha kaliteli bir hizmet alırsınız ve stratejinizi daha sağlıklı belirleyebilirsiniz.

Teklifleri değerlendirirken kalite/ fiyat endeksi önemlidir

Bir danışman ile veya firma ile çalışmaya karar verirken sadece fiyatı baz almayın. Size verilen güven ve bilgi birikimi ile birlikte ücreti bir arada değerlendirin böylece en iyi kararı vermiş olursunuz.

Sosyal medya yönetim ve analiz araçlarını kullanın

Buzzsumo, Buzzsumo, Ahrefs, Buffer, Followerwonk, Trackur, Nuzzle, Social Clout, Collecto, Google Analytics, Social Bro, Hoot Suite ve buna benzer sosyal medya yönetim , analizi araçlarını kullanın. Her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını kendiniz tespit edip hangilerini kullanacağınıza karar verin. Etkin bir şekilde kullanıldığında zaman ve bütçe israfını engelleyecektir.

Sosyal Medya Yönetim İş Ortaklarımız