3 ADIMDA INBOX MAIL İLE TOPLU E-POSTA

Sıradışı Özellikler

INBOX en etkin ve hızlı şekilde e-posta pazarlama yapabilmeniz için, her ihtiyaca yönelik
gelişmiş modüller ile hizmet vermektedir.
Doğru kişiye, doğru e-postayı gönderebilmeniz için, tüm sistem entegre olarak çalışmaktadır.

ÜYE İTİBAR SİSTEMİ

Kişilere gönderdiğiniz e-postalara verdiği tepkilere göre sistem her kişiye 100 üzerinden bir puan vermektedir.

KİŞİYE ÖZEL SAATTE GÖNDERİM

Panelinizdeki kişilerin e-bültenlerinizi en çok okuduğu saati öğrenin ve herkese en iyi zamanda gönderim yapın, okunma oranınızı artırın.

API İLE GELİŞMİŞ ENTEGRASYON

API desteğimiz sayesinde kendi yazılımınızla INBOX’ı entegreli bir şekilde kullanabilirsiniz.

KOLAY E-BÜLTEN HAZIRLAMA

Tecrübelerimize dayanarak her kullanıcının kolayca kullanabileceği, sürükle bırak mantığına dayalı e-bülten oluşturma aracımız ile, etkileyici e-bültenleri dakikalar içerisinde oluşturabileceksiniz.

GEO-LOCATION

Bültenlerinizi gönderdikten sonra harita üzerinden hangi şehirden daha çok görüntülenme ve tıklanma olduğunu görebilirsiniz. Dilerseniz grafiğin altında yer alan tablodan da yazılı olarak listeye ulaşabilirsiniz.

XML İLE DİNAMİK E-BÜLTEN

XML ile tek bir şablon hazırlayın ve her defasında şablonunuzu yeniden düzenlemeye gerek kalmadan gönderimlerinizi gerçekleştirin.

İŞ ORTAKLARIMIZ

Inbox Toplu Mail İş Ortaklarımız

E-MAIL MARKETING İPUÇLARI

İzinli E-Posta Pazarlama İçin Bilmeniz Gerekenler

15 Temmuz 2015 tarihi itibariyle 29417 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Elektronik Ticareti Düzenleme Kanunu ile izinsiz e-posta adreslerine gönderim yapmak yasaklandı.

Endişelenmeyin! INBOX ile nasıl kolayca izinli e-posta listenizi oluşturabilirsiniz tüm ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Çok fazla nesneyi aynı çerçevede kullanmayın!

Diyelim ki bir online alışveriş siteniz var ve müşterilerinizin sitenizden her şeyi satın alabileceğini vurgulamak istiyorsunuz. Hazırlayacağınız taslakta
onlarca ürün görseli kullanmanız bunu ifade etmenin yolu değildir hatta ters tepebilir. Bunun yerine birkaç tane tamamen birbirinden farklı ürün
görseli kullanmak daha başarılı bir geri dönüş sağlayacaktır.

Örneğin bir balık oltası ve dağ bisikletini aynı çerçevede kullanmak

Örneğin bir balık oltası ve dağ bisikletini aynı çerçevede kullanmak kaynak israfıdır,
ancak balık oltası ile plazma televizyonu aynı çerçevede kullanırsanız müşterinizde mağazanızdan ihtiyacı olan her şeyi bulabileceği hissini
uyandırabilirsiniz.

10 Adımda geri dönüş oranınızı artırın.

E-mail marketing müşterileri hedef kitleniz ile etkileşim içerisinde olabiliceğiniz, ölçülebilir/raporlanabilir en ucuz iletişim kanallarından birisi olup sadece e-mail gönderip sonuçları beklemek değildir. E-mail marketing kurallara uyularak yapılırsa birçok pazarlama girişiminden çok daha fazla geri dönüş sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki 10 adım e-mail marketing geri dönüşlerini artırmak için yapılması gerekenlerdir.

Pasif üyeleriniz için yapılması gerekenler

Türkiye’de birçok e-ticaret firması üye listelerine aynı sıklıkta yayın yapmaktadır. Firmalar, maillerini açmamış, bunlara tıklamamış kullanıcıların zararı olmadığını düşünürler ve bu kişilere mail gönderimine devam eder. Ancak pasif (son 90 günde içerisinde açma ve tıklama yapmamış) müşterilere gönderim yapmak e-mail marketingde geri dönüş oranlarını düşürür. Peki bu zararlar nelerdir ve bu bağlamda ne yapmak gerekir?

Başarının sırrı gönderim yaptığınız kişi listenizde!

Kişi listeniz sizden email almak için izin vermiş kişilerden oluşmalıdır. Bu kural dışında yapılan her türlü gönderimin adı SPAM ( istenmeyen email) gönderimidir. Spam gönderim yaparsanız Spam/junk kutularına düşersiniz. Ayrıca spam gönderimlerde %100 inbox’a düşseniz bile açılma oranlarınız %2’nin üzerine çıkmaz. Çünkü kimse istemediği bir yerden gelen email ile ilgilenmez.

Kişi listenizin güncel email datası olduğuna emin olunuz.

Kişi listenizde gönderdiğiniz emailleri spam olarak işaretleyeceğini düşündüğünüz kişileri gönderim yapmadan önce mutlaka siliniz.

Kişi listenizdeki kişilerin gerçek kişiler olduğuna emin olunuz. Hatalı ya da güncel kullanımı olmayan email adreslerine boşa gönderim yapmayınız.

Kişi listenizde spamtrap ( tuzak email adresleri) bulunmasın ! Web sitelerinden toplanan ve piyasada email listesi satan kurumlarda spamtrap bol miktarda bulunmaktadır.

E-mail marketing’de hedef kitleye yönelik pazarlama kazandırıyor

Şirketler müşterilerine ulaşmanın daha etkin ve verimli yollarını sürekli arıyorlar. E-mail marketing interaktif ortamda pazarlamanın yükünü omuzlarında taşıyor ve etkin olarak kullanıldığında başarı maksimizasyonu sağlamaya devam ediyor. Sonuç olarak e-mail marketing sektörü, ölçülebilir bütçesi, hedefe yönelik oluşu ve feedback alma konusundaki kararlı yapısı ile büyümeye devam ediyor. En iyi sonuçları elde etmek amacıyla e-posta pazarlamanın mümkün olduğunca etkin ve verimli biçimde kullanılması için dikkat alınması gereken 3 temel unsur bulunmaktadır.

Verimli e-mail marketing için segmentasyon

E-mail, e-ticaret firmalarının müşterileriyle iletişim içerisinde olmaları için bir kullandıkları en önemli iletişim kanallarından biri haline gelmeye başladı. E-mail marketing diğer pazarlama kanallarından ayıran en önemli ayrıntı çok daha az maliyet yaratarak, çok daha etkili geri dönüş oranlarına ulaşmanızdır. Bu da doğru kişiye doğru mesajı göndererek sağlanır.

Spama düşmeyin

Eğer mailleriniz kullanıcılara ulaşmadan spam kutusuna (gereksiz mail) düşüyor ise gönderdiğiniz mailler kullanıcılara ulaşmadığı için yapmış
olduğunuz reklam ya da duyurudan bir sonuç alamazsınız. Öncelikle bu hizmeti sertifikalı gönderim yapan bir firmadan alın. Bu firmanın spam
mail gönderimi yapmadığından emin olun.

Öncelikle bu hizmeti sertifikalı gönderim yapan bir firmadan alın.

Çünkü spam mail gönderim yapan kişi ya da kuruluşlara ISP’ler sertifika vermezler. Bu yüzden
başarısız teknikler yerine uzmanlardan destek alın.

İç içe geçmiş görseller kullanmayın

Artık kabul edelim 90’lı yılların reklam ve pazarlama teknikleri tarihin tozlu yapraklarında çoktan yerini aldı. Uygun görselleri seçmek kadar görselleri
uygun şekilde yerleştirmek de önemlidir. Bir iki photoshop tekniği ile resimleri üst üste bindirmek kolaydır ama etkisi oldukça üzücü olabilir.
Eğer ürünlerin etkisini artırmak istiyorsanız her bir ürünü dikkat çekecek şekilde ön plana çıkarmalısınız. Örneğin siz futboldan zevk alıyor olabilirsiniz ancak kız kardeşinizi etkileyen şey bale olabilir.

Uygun görselleri seçmek kadar görselleri
uygun şekilde yerleştirmek de önemlidir.

Öyleyse futbol topu ile bale kıyafetini birbirine geçmiş şekilde aynı çerçeveye koyarsanız ne siz
ne de kız kardeşiniz ihtiyaçlarınızı karşılamamış olursunuz. Tasarımda görselleri birbirinden ayırarak ancak bunu yaparken de tasarım alanınızı en
verimli şekilde kullanarak hazırlamaya özen gösterin.

Müşterilerinizi gruplandırın

Eğer imkanınız var ise farklı yaş grupları, farklı cinsiyetler ve hatta farklı hobiler için farklı kampanya gönderimleri yapmaya çalışın, eğer müşterilerinizi gruplandırabilirseniz email marketing başarısı yükselecektir.

Bir bayan müşterinize savaş simülatörü konulu oyun tanıtımı göndermeniz bir işe yaramayacaktır ya da 60 yaşında bir kullanıcıya rock konser bileti için bir mail yollamak istemezsiniz.

Eğer imkanınız var ise farklı yaş grupları, farklı cinsiyetler ve hatta farklı hobiler için farklı kampanya gönderimleri yapmaya çalışın, eğer

E-bülten kullarına uygun içerik daha fazla inbox oranı demektir.

Bülteniniz sadece görselden oluşması bir çok email server tarafından SPAM içerik olarak algılanır. Görsel ve yazı dengesi %50 oranına yakın olmalıdır.

Bülteninizde kırık link ( hatalı link) olmamalıdır.

Bülteninizde “üyelik iptal” ve “resimleri göremiyorsanız tıklayın” linkleri mutlaka doğru bir şekilde eklenmelidir.

Bülteniniz görsel açıdan zayıf olmamalıdır.

Bülteninizi göndermeden önce tüm ISP’lerde ( gmail, hotmail, yahoo, outlook 2003,2010 vb..) kontrol ediniz

E-mail marketing, sosyal medyadan 40 kat daha etkili.

Twitter’da yaklaşık 2 haftadır yoğun olarak paylaşılan bu yazıya denk gelmeyen okuyucularımız için McKinsey‘ye ait olan araştırmaya, Inbox Mail’de de yer vermek istedik.

Dünyaca ünlü danışmanlık firması McKinsey’nin hemen aşağıda bulabileceğiniz araştırmasına göre internet kullanıcılarını kazanmak için en doğru kanal, organik arama. İnternet kullanıcılarının yüzde 15‘in üzerinde bir bölümü bir ürün ya da hizmeti organik olarak ararken ‘müşteriye dönüşüyor’. E-posta pazarlaması kanalıyla kullanıcı kazanımı da 2010 yılından itibaren büyük bir ivmeyle artışa geçmiş ve şu an yüzde 7 seviyesinde seyrediyor.